Aktualności

Stawiamy na bezpieczeństwo

2016.10.24 15:35 , aktualizacja: 2016.10.24 15:55

Autor: Joanna Wołczyńska (OR), Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • Członek zarządu Rafał Rajkowski podczas wręczania odblasków Fot.Joanna Wołczyńska
  • Uczniowie szkoły w Zwoleniu prezentują kamizelki odblaskowe Fot.Joanna Wołczyńska
  • Uczniowie szkoły w Iłży Fot.Joanna Wołczyńska

W Szkole Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Zwoleniu zakończyła się akcja „Bezpieczna droga do szkoły”, a w Publicznej Szkole Podstawowej w Iłży zainaugurowano kampanię „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”. W wydarzeniach uczestniczył członek zarządu Rafał Rajkowski.

 

„Zwolnij! Idę do szkoły”

W Zwoleniu podsumowano cykliczną akcję „Bezpieczna droga do szkoły 2016”. W trakcie jej trwania uczniowie spotykali się z policjantami, strażakami, przedstawicielami zarządzania kryzysowego czy ratownictwa medycznego. Najmłodsi angażowali się w konkursy związane z tematem bezpieczeństwa. Wykonali blisko 500 prac plastycznych, literackich i fotograficznych. Dzieci otrzymały opaski odblaskowe dla zwiększenia ich bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

Bezpieczeństwo w Iłży

456 uczniów z klas I-IV uczestniczyło w inauguracji kampanii „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”. Wydarzenie rozpoczęło się emisją filmu „…tak, chcę być bezpieczny” oraz prelekcją na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego poprowadzoną przez policjantów. Zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej omówili przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej. Uczniowie sprawdzili swoje umiejętności na rowerowym torze przeszkód. Na zakończenie spotkania najmłodszych wyposażono w elementy odblaskowe.

 

 

Artykuły powiązane

Liczba wyświetleń: 450

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.