Aktualności

Głos regionów

2017.01.17 14:15 , aktualizacja: 2017.01.18 11:09

Autor: oprac. Agnieszka Stabińska, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Włodarze województw rozpoczynają dzisiaj w Zakopanem rozmowy o najważniejszych sprawach dla regionów. W obradach uczestniczyć będą przedstawiciele Zarządu Województwa Mazowieckiego na czele z marszałkiem Adamem Struzikiem.

 

Pierwsze posiedzenie Konwentu Marszałków RP pod przewodnictwem województwa małopolskiego zdominują tematy związane z finansami jednostek samorządu terytorialnego, ustawą wdrożeniową funduszy europejskich oraz planami i zadaniami dyplomacji ekonomicznej na 2017 r. Przedstawiciele regionów podsumują także 18 lat działania samorządów województw. Przez 3 dni trwania obrad, oprócz marszałków, w debatach głos zabiorą m.in. przedstawiciele ministerstw – rozwoju i spraw zagranicznych, posłowie oraz pracownicy naukowi.   

 

Konwent

Jest ciałem opiniotwórczo-doradczym, które reprezentuje interesy wszystkich 16 województw. Posiedzenia odbywają się zawsze na terenie regionu, którego marszałek aktualnie przewodniczy konwentowi. Podczas spotkań uczestnicy analizują i opiniują propozycje zmian legislacyjnych oraz omawiają aktualne problemy samorządów wojewódzkich. Obrady kończą się wypracowaniem wspólnych stanowisk, które kierowane są do właściwych urzędów i instytucji centralnych. Głos Konwentu Marszałków RP wielokrotnie przyczynił się do wypracowania cennych koncepcji i zmian zarówno organizacyjnych, jak i ustawodawczych.

 

  • fot. UMWM
  • przedstawiciele zarządu województwa mazowieckiego podczas obrad konwentu fot. UMWM
  • marszałek województwa małopolskiego Jacek Krupa trzymający w ręku laskę marszałkowską - atrybut konwentu

Liczba wyświetleń: 702

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.