Czarny punkt wodny

Czarny punkt wodny

2014.01.16 14:25 , aktualizacja: 2021.06.21 15:03

Autor: Biuro Bezpieczeństwa Publicznego, Wprowadzenie: Monika Guzowska

 

obrazek sygnalizujący niebezpieczeństwo utonięciaNiebezpieczeństwa drogowe czyhające na kierowców oznaczone są na wiele sposobów, tymczasem woda nie daje aż tylu możliwości. Najczęściej wypadki zdarzają się w miejscach niestrzeżonych lub na dzikich plażach. Ze statystyk wynika, że częściej dochodzi do utonięć nad rzekami, jeziorami czy nawet stawami niż nad morzem. Obserwując wodę z brzegu, nie możemy mieć pewności, co kryje się w głębi – czy w tym miejscu jest silny nurt, gdzie jest dno, czy są wiry, itp.

 

Dlatego Samorząd Województwa Mazowieckiego wraz z Komendą Stołeczną Policji i Komendą Wojewódzką Policji zs. w Radomiu postanowili zaznaczyć te niebezpieczne miejsca specjalnymi tablicami ostrzegawczymi. Forma tablicy jest bardzo prosta i czytelna. Czarno-żółta kolorystyka gwarantuje dobrą widoczność, natomiast wyrazista typografia i surowa grafika – czytelność.

 

Tablicami oznakowane są te miejsca, w których do tej pory dochodziło do największej liczby utonięć czy to z racji niebezpiecznych wirów, ukształtowania dna czy też zbytniej brawury kąpiących. Samorząd Województwa Mazowieckiego ma również nadzieję, że tablice będą impulsem do zachowania szczególnej uwagi – zwłaszcza w czasie wakacji, kiedy najwięcej młodych osób planuje wypoczynek nad wodą.

Pliki do pobrania

Rozmiar: 3971 kB, Liczba pobrań: 242, Adobe Acrobat Document
Rozmiar: 2507 kB, Liczba pobrań: 139, Adobe Acrobat Document
Rozmiar: 18 kB, Liczba pobrań: 60

Liczba wyświetleń: 5211

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.