Informacje prasowe

Informacja prasowa - Hala sportowa w gminie Załuski ze wsparciem samorządu Mazowsza

2021.05.28 15:05 , aktualizacja: 2021.06.07 14:57

Autor: , Wprowadzenie: Krzysztof Nadratowski

Budowa hali sportowej z zapleczem szatniowo-sanitarnym przy Szkole Podstawowej w Stróżewie i kampania informacyjna o ochronie powietrza – to projekty na terenie gminy Załuski, których realizacja jest możliwa dzięki wsparciu samorządu Mazowsza w wysokości ponad 4 mln zł. Dziś umowy w tej sprawie podpisał wicemarszałek Wiesław Raboszuk oraz beneficjenci.

 

Na realizację instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego samorząd Mazowsza przeznaczył w tym roku rekordowe 151 mln zł, z czego ponad 95 mln zł to pieniądze, które wspomogą nowe projekty samorządów lokalnych.

 

Inwestujemy w rozwój naszego regionu – zaznacza wicemarszałek Wiesław Raboszuk. – Reprezentując samorząd województwa zawsze kierujemy się polityką pomocniczości i solidarności, czego przykładem są dzisiejsze umowy. Tym razem inwestujemy w poprawę stanu szkolnej infrastruktury sportowej oraz działania mające na celu informować i edukować mieszkańców o ochronie powietrza – dodaje wicemarszałek.

 

Budowa hali sportowej z zapleczem szatniowo-sanitarnym przy Szkole Podstawowej w Stróżewie

 

Dzięki wsparciu samorządu Mazowsza w wysokości 4 mln zł przy Szkole Podstawowej w Stróżewie powstanie hala sportowo-widowiskowa o powierzchni 518 m2 połączona z widownią na 131 miejsc siedzących. W obiekcie będą też siłownia, sala gimnastyki korekcyjnej, szatnie i pomieszczenia sanitarne. Nowy obiekt będzie służył jako baza sportowa szkoły, ale także na potrzeby wszystkich mieszkańców będzie pełnił funkcję centrum kultury i sportu. Poza imprezami sportowymi będą tam organizowane także wydarzenie kulturalne i rozrywkowe.

 

– Jest to bardzo ważna inwestycja dla całej społeczności szkolnej, ale również dla wszystkich mieszkańców gminy Załuski, gdyż na terenie gminy brakuje pełnowymiarowej hali sportowej. Dzięki wsparciu od samorządu województwa mazowieckiego stworzymy doskonałe warunki do rozwoju sportu, kultury fizycznej oraz kultury i oświaty na terenie gminy Załuski – zaznacza wójt gminy Załuski Kamil Koprowski.

 

Załuski z kampanią informacyjną

 

Przy wsparciu Mazowsza w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza i Mikroklimatu ”MAZOWSZE 2021” gmina Załuski przeprowadzi kampanię informacyjną dla mieszkańców – „Wszystko co musisz wiedzieć o ochronie powietrza”. Wśród zaplanowanych zadań m.in. przygotowanie i wydanie biuletynu „Głos Gminy Załuski” z informacjami o obowiązujących przepisach w zakresie ochrony powietrza oraz nagranie i emisja informacji radiowych.

 

Elektroniczne wersje materiałów będą dostępne na stronie internetowej Gminy Załuski oraz Facebooku gminy.

 

Wartość dotacji Mazowsza to ponad 6 tys. zł

 

Marta Milewska
Rzeczniczka Prasowa
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
tel. 22 59 07 602, kom. 510 591 974,
e-mail rzecznik@mazovia.pl
  • Pobierz: Przekazanie środków dla...
  • Pobierz: Przekazanie środków dla...
  • Pobierz: Przekazanie środków dla...
  • Pobierz: Przekazanie środków dla...
  • Pobierz: Przekazanie środków dla...
  • Pobierz: Przekazanie środków dla...
  • Pobierz: Przekazanie środków dla...

Pliki do pobrania

Rozmiar: 30 kB, Liczba pobrań: 18

Liczba wyświetleń: 54

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.