Informacje prasowe

Informacja prasowa - 53 mln zł na inwestycje dla mazowieckich przedsiębiorców – konkurs rusza w czerwcu

2021.04.29 13:40 , aktualizacja: 2021.04.29 14:14

Pandemia koronawirusa uderzyła w gospodarkę z ogromną siłą, co spowodowało, że wielu przedsiębiorców musiało ograniczyć wydatki. Odbudowa rynków nie jest jednak możliwa bez nowych inwestycji, dlatego zarząd województwa mazowieckiego zdecydował o skierowaniu na ten cel 53,1 mln zł wsparcia z Unii Europejskiej. Fundusze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Nabór wniosków dla przedsiębiorców odbędzie się już w czerwcu tego roku.

więcej o: 53 mln zł na inwestycje dla mazowieckich przedsiębiorców – konkurs rusza w czerwcu

Informacja prasowa - Nowe oddziały i sprzęt w szpitalu w Ostrołęce ze wsparciem z UE

2021.04.29 13:15

Nowy oddział rehabilitacji, doposażenie bloku operacyjnego oraz oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej to inwestycje, które decyzją zarządu województwa mazowieckiego otrzymają pond 7,6 mln zł z UE. Drugi projekt dotyczy zakupu specjalistycznego sprzętu medycznego do wczesnego wykrywania i leczenia chorób nowotworowych. Na ten cel szpital otrzyma blisko 4,9 mln zł dofinansowania z UE. Dzisiaj umowy w tej sprawie podpisali marszałek Adam Struzik, członkinie zarządu Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska oraz dyrektor Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce Paweł Rafał Natkowski.

więcej o: Nowe oddziały i sprzęt w szpitalu w Ostrołęce ze wsparciem z UE

Informacja prasowa - #Mazowszepomaga Nowe nabrzeże Narwi, budowa żłobka i gminnej biblioteki czy rozbudowa drogi w powiecie ostrołęckim

2021.04.29 12:10 , aktualizacja: 2021.04.29 12:49

Nabrzeże rzeki Narew w Ostrołęce zmieni się nie do poznania, w Kadzidle powstanie nowy żłobek, Biblioteka Gminna w Wąsewie zyska nowe wyposażenie, a droga powiatowa nr 2533W Chudek-Gleba-Kierzek-Zawady zostanie rozbudowana. Realizacja tych inwestycji jest możliwa dzięki wsparciu samorządu Mazowsza w wysokości ponad 12 mln zł. Dziś umowę w tej sprawie podpisali marszałek Adam Struzik, członkinie zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska oraz beneficjenci. W spotkaniu wziął udział radny województwa Mirosław Augustyniak.

więcej o: #Mazowszepomaga Nowe nabrzeże Narwi, budowa żłobka i gminnej biblioteki czy rozbudowa drogi w powiecie ostrołęckim

Informacja prasowa - Flaga Mazowsza dostępna dla wszystkich

2021.04.29 10:15 , aktualizacja: 2021.04.29 12:44

Wspólnie na placu Bema, przed budynkiem urzędu miasta, Flagę Województwa Mazowieckiego wywiesiły władze Mazowsza i Ostrołęki. W najbliższym czasie flaga Mazowsza trafi do wszystkich samorządów. – Niech ten symbol będzie wyrazem jedności naszej mazowieckiej wspólnoty. Zachęcam każdego Mazowszanina do wywieszania flagi regionu. Bądźmy dumni z Mazowsza – mówił w trakcie wydarzenia marszałek Adam Struzik.

więcej o: Flaga Mazowsza dostępna dla wszystkich

Informacja prasowa - Mazowsze pomaga – nowe inwestycje w powiecie siedleckim

2021.04.28 14:30

Modernizacja internatu w Siedlcach, budowa stacji uzdatniania wody w Korczewie, przebudowa dróg w gminach Kotuń oraz Siedlce, remont świetlicy wiejskiej w Rzeszotkowie, rozbudowa budynku mieszczącego przychodnię i Urząd Gminy Przesmyki oraz budowa oczyszczalni ścieków w Kosowie Lackim – to inwestycje, których realizacja jest możliwa dzięki wsparciu samorządu Mazowsza w wysokości ponad 16 mln zł. Dziś umowy w tej sprawie podpisali marszałek Adam Struzik, członkowie zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska i Elżbieta Lanc oraz beneficjenci.

więcej o: Mazowsze pomaga – nowe inwestycje w powiecie siedleckim

Informacja prasowa - Flaga Mazowsza dostępna dla wszystkich

2021.04.28 13:00 , aktualizacja: 2021.04.28 13:23

Wspólnie na siedleckim Skwerze Tadeusza Kościuszki Flagę Województwa Mazowieckiego umieściły władze Mazowsza i Siedlec. W najbliższym czasie flaga Mazowsza trafi do wszystkich samorządów. – Niech ten symbol będzie wyrazem jedności naszej mazowieckiej wspólnoty. Zachęcam każdego Mazowszanina do wywieszania naszej flagi. Bądźmy dumni z naszego regionu – mówił w trakcie wydarzenia marszałek Adam Struzik.

więcej o: Flaga Mazowsza dostępna dla wszystkich

Informacja prasowa - Flaga Mazowsza zawisła przed zrewitalizowanym Muzeum Niepodległości

2021.04.27 11:15 , aktualizacja: 2021.04.27 11:56

Dziś przed Muzeum Niepodległości w Warszawie wciągnięto na masz Flagę Województwa Mazowieckiego. W najbliższych dniach w wielu miastach na Mazowszu również zawiśnie flaga województwa. To inicjatywa władz województwa, które chcą, aby flaga zagościła w przestrzeni publicznej regionu. Po uroczystości zaprezentowane zostały zrewitalizowane wnętrza zabytkowego, barokowego Pałacu Przebendowskich/Radziwiłłów – siedziby Muzeum Niepodległości. Koszt inwestycji to blisko 26 mln zł.

więcej o: Flaga Mazowsza zawisła przed zrewitalizowanym Muzeum Niepodległości

Informacja prasowa - Mazowsze pomoże w budowie domu dziecka w Lipsku

2021.04.26 13:55 , aktualizacja: 2021.04.26 14:32

Dziś podpisana zostanie umowa na blisko 2,4 mln zł dofinansowania z budżetu Mazowsza na budowę trzech budynków domu dziecka w Lipsku. To pierwsza w regionie radomskim umowa w ramach tegorocznego Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego. W sumie dofinansowanie w wysokości ponad 26,6 mln zł otrzyma 16 projektów.

więcej o: Mazowsze pomoże w budowie domu dziecka w Lipsku

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.