Informacje prasowe

Informacja prasowa - Flaga Mazowsza dostepna dla wszystkich

2021.04.26 13:40 , aktualizacja: 2021.04.26 14:20

Decyzją Sejmiku Województwa Mazowieckiego flaga województwa może być od teraz używana bez ograniczeń, co do miejsca i czasu jako symbol służący identyfikacji i promocji województwa mazowieckiego. W najbliższym czasie Flaga Województwa Mazowieckiego trafi do wszystkich mazowieckich samorządów. Władze Mazowsza zachęcają mieszkańców do wywieszenia flagi.

więcej o: Flaga Mazowsza dostepna dla wszystkich

Informacja prasowa - Nowa siedziba radomskiego skansenu – jest koncepcja

2021.04.26 11:45 , aktualizacja: 2021.04.26 14:21

Muzeum Wsi Radomskiej przygotowuje się do jednej z większych inwestycji. W miejscu obecnego parkingu ma powstać budynek administracyjny, w którym znajdą się również biblioteka, archiwum oraz pokoje gościnne dla turystów. Nowy obiekt będzie utrzymany w stylistyce nawiązującej do obecnej zabudowy radomskiego skansenu. Wartość inwestycji szacowana jest na ponad 16 mln zł. Na tym jednak nie koniec. W tym roku w placówce zaplanowano inwestycje, na realizację których władze regionu przeznaczyły blisko 9 mln zł.

więcej o: Nowa siedziba radomskiego skansenu – jest koncepcja

Informacja prasowa - „Portret Zofii Atteslander” w zbiorach Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu

2021.04.26 11:05 , aktualizacja: 2021.04.26 12:59

Muzeum im. Jacka Malczewskiego wzbogaciło się właśnie o kolejne cenne płótno swojego patrona. Dzięki wsparciu samorządem województwa mazowieckiego już wkrótce zawiśnie tu „Portret Zofii Atteslander”. Dzieło wylicytowano za 156 tys. zł. Środki na ten cel przekazał samorząd województwa.

więcej o: „Portret Zofii Atteslander” w zbiorach Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu

Informacja prasowa - Mazowieckie instytucje kultury uczą online

2021.04.23 14:30

Mazowieckie placówki kulturalne umożliwiają uczniom stały kontakt z kulturą. Wirtualne spacery, materiały audiowizualne, ciekawe gry edukacyjne i lekcje muzealne w sieci – to tylko niektóre przykłady ofert edukacyjnych przygotowanych przez samorządowe instytucje kultury. – Zapraszam wszystkich uczniów i nauczycieli do korzystania z zasobów naszych placówek – zachęca marszałek Adam Struzik.

więcej o: Mazowieckie instytucje kultury uczą online

Informacja prasowa - #Mazowszepomaga Nowa odsłona Rynku Miejskiego w Zakroczymiu ze wsparcie samorządu województwa

2021.04.23 13:45 , aktualizacja: 2021.04.23 15:00

Rynek miejski w Zakroczymiu i jego otoczenie zmienią się nie do poznania. Ulice zyskają nowe nawierzchnie, wymienione zostanie oświetlenie, a sam rynek przejdzie modernizację. To wszystko będzie możliwe dzięki wsparciu samorządu województwa w wysokości 2,7 mln zł. Dziś umowę w tej sprawie podpisali marszałek Adam Struzik, wicemarszałek Wiesław Raboszuk i burmistrz Zakroczymia Artur Ciecierski. W spotkaniu wezmą udział wiceprzewodniczący sejmiku Marcin Podsędek oraz radny województwa mazowieckiego Piotr Kandyba.

więcej o: #Mazowszepomaga Nowa odsłona Rynku Miejskiego w Zakroczymiu ze wsparcie samorządu województwa

Informacja prasowa - Rozbudowa ul. Kępińskiej w Brwinowie ze wsparciem samorządu Mazowsza

2021.04.23 08:35

Już niebawem jeden z najważniejszych ciągów komunikacyjnych Brwinowa przejdzie modernizację. Dzięki wsparciu z budżetu Mazowsza rozbudowany zostanie ponad 700-metrowy odcinek drogi łączący ul. Wilsona z drogą wojewódzką nr 719. Dziś umowę w tej sprawie podpisali marszałek Adam Struzik, wicemarszałek Wiesław Raboszuk oraz burmistrz Brwinowa Arkadiusz Kosiński.

więcej o: Rozbudowa ul. Kępińskiej w Brwinowie ze wsparciem samorządu Mazowsza

Informacja prasowa - Mimo pandemii kondycja Mazowsza stabilna (Fitch)

2021.04.22 13:55 , aktualizacja: 2021.04.22 14:02

Fitch potwierdził międzynarodowe długoterminowe ratingi województwa mazowieckiego dla zadłużenia w walucie zagranicznej i krajowej na poziomie „A-”, zdolność obsługi zadłużenia na poziomie aa, a wskaźnik spłaty zadłużenia odpowiada kategorii aaa. Ich perspektywa jest stabilna. Potwierdzenie ratingów oznacza, że Mazowsze utrzymuje solidne wyniki budżetowe i dobrą płynność finansową.

więcej o: Mimo pandemii kondycja Mazowsza stabilna (Fitch)

Informacja prasowa - Rozbudowa strażnicy w Drwałach

2021.04.22 11:25 , aktualizacja: 2021.04.22 11:41

Samorząd Mazowsza przekazał 149 tys. zł na rozbudowę strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Drwałach. Inwestycja będzie obejmowała rozbudowę garażu wraz z pomieszczeniem technicznym, w którym umieszczony zostanie piec do ogrzania całej strażnicy. Marszałek Adam Struzik oraz wójt gminy Zatory Grzegorz Falba podpisali dziś umowę w tej sprawie.

więcej o: Rozbudowa strażnicy w Drwałach

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.