Zaproszenia

Zaproszenie - Marszałek z wizytą w powiecie grójeckim

2021.01.14 12:15

Autor: , Wprowadzenie: Karolina Ołdakowska

Zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych dla OSP Chynów i OSP Warka, stacja meteorologiczna przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi, sprzęt komputerowy dla Zespołu Szkół im. 1 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego „Warszawa” w Warce czy wsparcie projektu dla Kół Gospodyń Wiejskich to inwestycje w powiecie grójeckim, których realizacja była możliwa dzięki wsparciu samorządu Mazowsza. Jutro marszałek Adam Struzik weźmie udział w spotkaniu podsumowującym inwestycje w powiecie grójeckim oraz w przekazaniu samochodów ratowniczo-gaśniczych.

 

 

Serdecznie zapraszamy

 

15 stycznia (piątek) 2021 r.

 

godz. 10:00

 

do

 

Starostwa Powiatowego w Grójcu,

 

ul. Piłsudskiego 59, sala konferencyjna.

 

Tematami spotkania będą:

 

  • Przekazanie samochodów ratowniczo-gaśniczych dla OSP w Chynowie i OSP w Warce. Samorząd województwa mazowieckiego na ich zakup przekazał 200 tys. zł.

 

  • Doposażenie Zespołu Szkół im. 1 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego „Warszawa” w Warce w 8 zestawów komputerowych z oprogramowaniem, 13 laptopów, 12 tabletów, 13 drukarek i urządzenie wielofunkcyjne. To efekt unijnego projektu realizowanego przez samorząd województwa mazowieckiego. Całkowita wartość przedsięwzięcia wynosi 35 mln zł, z czego 28 mln zł stanowi wsparcie z UE.

 

  • Utworzenie przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi stacji meteorologicznej, która pomaga w ustaleniu skali suszy rolniczej. Samorząd Mazowsza dofinansował inwestycję kwotą 48 tys. zł.

 

  • Podsumowanie projektu dla Kół Gospodyń Wiejskich pn. „Jabłko dziedzictwem największego Sadu Europy”. Celem projektu była promocja lokalnych produktów jabłkowych z grójecko-wareckiego zagłębia tzw. Największego Sadu Europy. Samorząd Mazowsza na realizację projektu przekazał 10 tys. zł.

 

 

Ze względu na epidemię koronawirusa, bardzo prosimy o zachowanie reżimu sanitarnego.

 

 

 

Marta Milewska
Rzeczniczka Prasowa
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego,
tel. 22 59 07 602, kom. 510 591 974,
e-mail: rzecznik@mazovia.pl

Pliki do pobrania

Rozmiar: 30 kB, Liczba pobrań: 50

Liczba wyświetleń: 48

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.