Zaproszenia

Zaproszenie - IV Kongres Czystego Powietrza

2021.03.04 09:35 , aktualizacja: 2021.03.05 08:56

Autor: , Wprowadzenie: Jolanta Nalewajk

 

To będzie najważniejsze w tym roku wydarzenie skupiające środowiska zaangażowane w ochronę powietrza na Mazowszu. Już za tydzień odbędzie się IV Kongres Czystego Powietrza. W tym roku kongres jest dwudniowy. Odbędzie się 10-11 marca w Centrum Nauki Kopernik. Wszystkie wystąpienia i debaty będzie można śledzić online.

 

Rejestracja na tegoroczną edycję Kongresu Czystego Powietrza odbywa się przez stronę https://kongresczystegopowietrza.pl Do tej pory swój udział potwierdziło 650 uczestników.

 

To czwarta edycja wydarzenia, które już na stałe wpisało się w kalendarz środowisk działających na rzecz ochrony i jakości powietrza w regionie. Wśród nich są m.in. samorządowcy, naukowcy, lekarze czy przedstawiciele organizacji pozarządowych. Do aktywnego udziału w kongresie zaprasza marszałek województwa mazowieckiego Adam StruzikW tym roku spotykamy się online. W zasadzie liczba miejsc jest nieograniczona. Dlatego gorąco zachęcam do udziału. To jest nasza wspólna sprawa, a efekty w postaci czystszego powietrza na Mazowszu mogą przynieść tylko wspólne, skoordynowane i wielopłaszczyznowe działania – podkreśla marszałek.

 

Na kongresie

Tegoroczny Kongres Czystego Powietrza obok debat o skutkach zdrowotnych, wyzwaniach w transporcie czy metodach komunikacji z mieszkańcami, np. przy użyciu aplikacji będzie mieć również wymiar praktyczny. Nie zabraknie więc informacji o możliwościach finansowania działań związanych z jakością powietrza, w tym o Mazowieckim Instrumencie Wsparcia Ochrony Powietrza i Mikroklimatu. Wśród prelegentów są m.in. marszałek Adam Struzik, dr hab. n. med. Tadeusz Zielonka (Katedra i Zakład Medycyny Rodzinnej, Warszawski Uniwersytet Medyczny), Andrzej Urbanik (Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce), Piotr Siergiej (Polski Alarm Smogowy).

                                                                                                            .

Organizatorami IV Kongresu Czystego Powietrza są Samorząd Województwa Mazowieckiego, Zespół Doradców Gospodarczych TOR Sp. z o.o. oraz Mazowiecka Agencja Energetyczna Sp. z o.o.

 

Wydarzenie odbywa się pod patronatem honorowym marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika, prezydenta m.st. Warszawy Rafała Trzaskowskiego oraz Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. IV Kongres Czystego Powietrza patronatem medialnym objęła Gazeta Wyborcza Warszawa, Teraz Środowisko, Przegląd Komunalny oraz portale Transport Publiczny, Globenergia, Termomodernizacja i Portal Komunalny.

 

Obrady tegorocznego Kongresu Czystego Powietrza będzie można śledzić w mediach społecznościowych samorządu województwa mazowieckiego, m.in. na profilu marszałka województwa mazowieckiego oraz rzecznika prasowego urzędu marszałkowskiego oraz na stronie Transport Publiczny.

 

 

 

 

 

Marta Milewska
Rzeczniczka Prasowa
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego,
tel. 22 59 07 602, kom. 510 591 974
e-mail: rzecznik@mazovia.pl

Pliki do pobrania

Rozmiar: 745 kB, Liczba pobrań: 61
Rozmiar: 2535 kB, Liczba pobrań: 74, Adobe Acrobat Document
Rozmiar: 1357 kB, Liczba pobrań: 21

Liczba wyświetleń: 73

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.