Zaproszenia

Zaproszenie - Prawie 1,5 mln zł na zagospodarowanie brzegów Pilicy w gminie Warka

2020.08.05 09:00

Już wkrótce brzegi Pilicy zostaną zagospodarowane. Powstaną tam ścieżki pieszo-rowerowej oraz strefy aktywności. Wartość inwestycji to prawie 2,5 mln zł, z czego 1,5 mln zł wyniesie dofinansowanie z budżetu województwa. Jutro umowy w tej sprawie podpisze wicemarszałek Rafał Rajkowski.

więcej o: Prawie 1,5 mln zł na zagospodarowanie brzegów Pilicy w gminie Warka

Zaproszenie - #Mazowszepomaga 1,2 mln zł z budżetu Mazowsza na rozbudowę bazy sportowej w subregionie ostrołęckim

2020.07.29 10:10

Remont boiska do gry w piłkę nożną na orliku w Kadzidle, modernizacja skateparku w Wyszkowie czy przebudowa boiska sportowego w Parku Miejskim w Ostrołęce to inwestycje, które jeszcze w tym roku zostaną zrealizowane przy wsparciu samorządu Mazowsza. Na realizację Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2020 władze województwa przeznaczyły 10 mln zł. W sumie zostanie zrealizowanych 115 projektów, w tym 14 w subregionie ostrołęckim. Jutro umowy w tej sprawie podpiszą Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska członkowie zarządu województwa mazowieckiego oraz beneficjenci.

więcej o: #Mazowszepomaga 1,2 mln zł z budżetu Mazowsza na rozbudowę bazy sportowej w subregionie ostrołęckim

Zaproszenie - Ponad 850 tys. zł na wymianę pieców w gminie Liw

2020.07.28 10:35

Dzięki funduszom europejskim w gminie Liw w czterech budynkach użyteczności publicznej i 24 mieszkalnych wymienione zostaną stare systemy grzewcze na niskoemisyjne i ekologiczne urządzenia. W ramach projektu wykonane zostaną także instalacje odnawialnych źródeł energii (OZE). Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekt otrzyma ponad 859,4 tys. zł dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

więcej o: Ponad 850 tys. zł na wymianę pieców w gminie Liw

Zaproszenie - #Mazowszepomaga 2,6 mln zł z budżetu Mazowsza na rozbudowę bazy sportowej w subregionie siedleckim

2020.07.28 10:30 , aktualizacja: 2020.07.28 10:45

Modernizacja stadionu sportowego w Mrozach, wykonanie zadaszenia trybun stadionu piłkarskiego w Kałuszynie czy budowa boiska wielofunkcyjnego w Izdebkach-Kosnach to inwestycje, które jeszcze w tym roku zostaną zrealizowane przy wsparciu samorządu Mazowsza. Na realizację Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2020 władze województwa przeznaczyły 10 mln zł. W sumie zostanie zrealizowanych 115 projektów, w tym 29 w subregionie siedleckim. Jutro umowy w tej sprawie podpiszą Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska członkowie zarządu województwa mazowieckiego oraz beneficjenci.

więcej o: #Mazowszepomaga 2,6 mln zł z budżetu Mazowsza na rozbudowę bazy sportowej w subregionie siedleckim

Zaproszenie - #Mazowszepomaga Blisko 3,8 mln zł na remont szkoły w Gawłowie oraz modernizację remizy OSP w Młodzieszynie

2020.07.22 13:00

Rozbudowa szkoły podstawowej w Gawłowie i modernizacja strażnicy OSP w Młodzieszynie to przedsięwzięcia, które otrzymały wsparcie z budżetu województwa mazowieckiego. Łączna wartość obu projektów to ponad 6,3 mln zł, z czego prawie 3,8 mln zł to dofinansowanie samorządu województwa. Inwestycje otrzymały dofinansowanie w ramach realizowanego przez samorząd Mazowsza „Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”.

więcej o: #Mazowszepomaga Blisko 3,8 mln zł na remont szkoły w Gawłowie oraz modernizację remizy OSP w Młodzieszynie

Zaproszenie - #UEpomaga Nowoczesny aparat RTG w szpitalu w Sochaczewie

2020.07.22 12:55

Szpital powiatowy w Sochaczewie to jedna z ponad 70 mazowieckich placówek, która otrzymała wsparcie dzięki realizowanemu przez samorząd Mazowsza projektowi unijnemu. Do szpitala trafiło, m.in. mobilny aparat RTG z ramieniem C, a także 20 kardiomonitorów, 2 centrale monitorujące oraz ponad 17,8 tys. środków ochrony osobistej, w tym maseczki, kombinezony, gogle i przyłbice. Jutro z dyrekcją i personelem placówki spotka się marszałek Adam Struzik.

więcej o: #UEpomaga Nowoczesny aparat RTG w szpitalu w Sochaczewie

Zaproszenie - Jak subregion żyrardowski radzi sobie z pozyskiwaniem środków unijnych?

2020.07.22 11:50

Warto to podsumować, bo Mazowsze jest na ostatniej prostej w wydawaniu środków europejskich. Mimo olbrzymiej skali, jest pod tym względem w czołówce regionów. Zaangażowanych zostało już ponad 91 proc. środków w ramach RPO WM.

więcej o: Jak subregion żyrardowski radzi sobie z pozyskiwaniem środków unijnych?

Zaproszenie - 3 mln zł z budżetu Mazowsza na budowę mostu w Szulmierzu i remont drogi nr 720 w Błoniu i Nadarzynie

2020.07.21 13:40 , aktualizacja: 2020.07.22 12:24

Dzięki środkom z budżetu Mazowsza w Szulmierzu powstanie nowy most. Koszt inwestycji to 1,5 mln zł. Roboty powinny zakończyć się do końca roku. Kolejne 1,5 mln zł władze Mazowsza przeznaczą na remont nawierzchni na drodze wojewódzkiej nr 720. Jutro zostaną podpisane umowy na realizacje obu projektów.

więcej o: 3 mln zł z budżetu Mazowsza na budowę mostu w Szulmierzu i remont drogi nr 720 w Błoniu i Nadarzynie

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.