Zaproszenia

Zaproszenie - Rusza budowa Multidyscyplinarnego Centrum Badawczego UKSW

2020.08.19 10:10

Dzięki wsparciu unijnemu, przyznanemu przez samorząd województwa, w przyszłym roku przy Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego powstanie Multidyscyplinarne Centrum Badawcze. Będzie to unikalny w skali Polski ośrodek badawczy, który umożliwi prowadzenie badań w obszarach nauk społecznych, humanistycznych, medycznych oraz nauk informatycznych i przyrodniczych. Projekt otrzymał ponad 55 mln zł dofinansowania w ramach RPO WM 2014-2020. Całkowita wartość inwestycji to blisko 77 mln zł. Jutro w uroczystym wmurowaniu kamienia węgielnego weźmie udział członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

więcej o: Rusza budowa Multidyscyplinarnego Centrum Badawczego UKSW

Zaproszenie - Samorządy wspólnie za budową mostu na Narwi

2020.08.18 15:05

Jutro przedstawiciele władz Mazowsza oraz lokalnych samorządów podpiszą list intencyjny w sprawie budowy mostu na rzece Narew między gminami Rzewnie i Rząśnik. Inwestycja to sprawniejszy dojazd do miejscowości po obu stronach rzeki, a dzięki temu większa atrakcyjność inwestycyjna na terenie powiatów makowskiego i wyszkowskiego.

więcej o: Samorządy wspólnie za budową mostu na Narwi

Zaproszenie - UKSW z nowym Wydziałem Medycznym i Centrum Sportowym

2020.08.17 12:15

Na terenie kampusu Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego przy ul. Wóycickiego 1/3 w Warszawie powstanie Collegium Medicum. W budynku znajdą się m.in. nowoczesne sale dydaktyczne, specjalistyczne laboratoria służące kształceniu przyszłych lekarzy oraz pomieszczenia symulacji medycznych.

więcej o: UKSW z nowym Wydziałem Medycznym i Centrum Sportowym

Zaproszenie - #Mazowszepomaga 660 tys. zł z budżetu Mazowsza na rozbudowę bazy sportowej w powiatach nowodworskim, legionowskim i wołomińśkim

2020.08.17 11:20

Modernizacja boiska ze sztuczną nawierzchnią przy Szkole Podstawowej nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim, rozbudowa skateparku na Stadionie Miejskim w Legionowie czy budowa boiska do gry w piłkę nożną w Starym Kraszewie to inwestycje, które jeszcze w tym roku zostaną zrealizowane przy wsparciu samorządu Mazowsza. Na realizację Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2020 władze województwa przeznaczyły 10 mln zł. W sumie zostanie zrealizowanych 115 projektów, w tym 7 w powiatach nowodworskim, legionowskim i wołomińskim. Jutro umowy w tej sprawie podpiszą marszałek Adam Struzik i członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

więcej o: #Mazowszepomaga 660 tys. zł z budżetu Mazowsza na rozbudowę bazy sportowej w powiatach nowodworskim, legionowskim i wołomińśkim

Zaproszenie - Blisko 1,7 mln zł na dokumentację budowy drogi wojewódzkiej nr 627

2020.08.17 10:05

Dokumentacja projektowa otwiera pracę nad budową drogi wojewódzkiej nr 627 na odcinku od węzła „Podborze” do istniejącego przebiegu drogi (ul. Małkińskiej). W poniedziałek umowę z wykonawcą podpisze Tomasz Lewandowski, dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. W spotkaniu wezmą udział m.in. marszałek Adam Struzik i członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

więcej o: Blisko 1,7 mln zł na dokumentację budowy drogi wojewódzkiej nr 627

Zaproszenie - Unijne wsparcie na wymianę pieców i instalacje OZE w gminie Szydłowo

2020.08.13 11:40

Dzięki wsparciu unijnemu w gminie Szydłowo w 18 budynkach mieszkalnych wymienione zostaną urządzenia grzewcze. Dodatkowo w 11 budynkach powstanie infrastruktura OZE, będzie to łącznie 12 instalacji. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekt otrzyma ponad 370 tys. zł dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

więcej o: Unijne wsparcie na wymianę pieców i instalacje OZE w gminie Szydłowo

Zaproszenie - #Mazowszepomaga 969 tys. zł budżetu Mazowsza na rozbudowę bazy sportowej w subregionie płockim

2020.08.13 08:40

Modernizacja hali gimnastycznej ZPO w Nowym Miszewie, budowa boiska do gry w piłkę ręczną przy Szkole Podstawowej Nr 21 czy przebudowa i modernizacja bieżni i boiska szkolnego w miejscowości Rościszewo to inwestycje, które jeszcze w tym roku zostaną zrealizowane przy wsparciu samorządu Mazowsza. Na realizację Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2020 władze województwa przeznaczyły 10 mln zł. W sumie zostanie zrealizowanych 115 projektów, w tym 10 w subregionie płockim. W poniedziałek umowy w tej sprawie podpiszą marszałek Adam Struzik i wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

więcej o: #Mazowszepomaga 969 tys. zł budżetu Mazowsza na rozbudowę bazy sportowej w subregionie płockim

Zaproszenie - #Mazowszepomaga 1,4 mln zł z budżetu Mazowsza na rozbudowę bazy sportowej w subregionie ciechanowskim

2020.08.13 08:35

Remont natrysków na krytej pływalni w Ciechanowie, termomodernizacja sali gimnastycznej w Sońsku czy modernizacja hali sportowej poprzez utworzenie stref cardio, fitness i odnowy biologicznej w Raciążu to inwestycje, które jeszcze w tym roku zostaną zrealizowane przy wsparciu samorządu Mazowsza. Na realizację Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2020 władze województwa przeznaczyły 10 mln zł. W sumie zostanie zrealizowanych 115 projektów, w tym 16 w subregionie ciechanowskim. W poniedziałek umowy w tej sprawie podpiszą marszałek Adam Struzik i wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

więcej o: #Mazowszepomaga 1,4 mln zł z budżetu Mazowsza na rozbudowę bazy sportowej w subregionie ciechanowskim

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.