Zaproszenia

Zaproszenie - #transmisjaonline Ponad 4,5 mln zł na remont dróg wojewódzkich w subregionie płockim

2021.03.08 14:55

Ruszają remonty dróg wojewódzkich na terenie gmin Brudzeń Duży, Iłów i Gostynin. Na ich modernizację samorząd województwa przeznaczy ponad 4,5 mln zł. Jutro zostaną podpisane umowy z wykonawcami inwestycji.

więcej o: #transmisjaonline Ponad 4,5 mln zł na remont dróg wojewódzkich w subregionie płockim

Zaproszenie - 2 mld euro z UE dla Mazowsza regionalnego oraz 250 mln zł od samorządu Mazowsza na tegoroczne programy wsparcia

2021.03.05 16:00

W poniedziałek marszałek Adam Struzik i wicemarszałek Rafał Rajkowski przedstawią ustalenia dotyczące Umowy Partnerstwa. W ciągu najbliższych sześciu lat beneficjenci z Mazowsza regionalnego będą mieli do wykorzystania aż 1,55 mld euro z UE w ramach programu regionalnego. Kolejne ponad 400 mln euro to środki z programu Polska Wschodnia. Obok wsparcia z UE samorządy mogą liczyć również na pomoc samorządu Mazowsza. Tylko w tym roku na swoje autorskie programy wsparcia władze Mazowsza przeznaczyły 250 mln zł. Właśnie ruszyły nabory wniosków. Ich szczegóły zostaną przedstawione w trakcie poniedziałkowej konferencji prasowej.

więcej o: 2 mld euro z UE dla Mazowsza regionalnego oraz 250 mln zł od samorządu Mazowsza na tegoroczne programy wsparcia

Zaproszenie - 100 tys. zł dla OSP Jedlnia-Letnisko

2021.03.04 14:40

Druhowie z OSP Jedlnia-Letnisko (pow. radomski) będą mogli jeździć do akcji nowym samochodem pożarniczym. Auto, które zasili jednostkę to średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Na jego zakup samorząd Mazowsza przeznaczył 100 tys. zł. Jutro wicemarszałek Rafał Rajkowski oraz wójt gminy Jedlnia Letnisko – Piotr Leśnowolski podpiszą umowę w tej sprawie.

więcej o: 100 tys. zł dla OSP Jedlnia-Letnisko

Zaproszenie - Samorząd Mazowsza wspiera strażaków z Brwilna

2021.03.04 14:35

Samorząd Mazowsza pomoże w naprawie samochodu ratowniczo-gaśniczego OSP Brwilno. Na początku lutego pojazd został zalany podczas akcji ochrony wałów w Płocku. W wyniku tego zdarzenia doszło do uszkodzenia silnika.

więcej o: Samorząd Mazowsza wspiera strażaków z Brwilna

Zaproszenie - IV Kongres Czystego Powietrza

2021.03.04 09:35 , aktualizacja: 2021.03.05 08:56

To będzie najważniejsze w tym roku wydarzenie skupiające środowiska zaangażowane w ochronę powietrza na Mazowszu. Już za tydzień odbędzie się IV Kongres Czystego Powietrza. W tym roku kongres jest dwudniowy. Odbędzie się 10-11 marca w Centrum Nauki Kopernik. Wszystkie wystąpienia i debaty będzie można śledzić online.

więcej o: IV Kongres Czystego Powietrza

Zaproszenie - Samorząd Mazowsza doposaży strażaków z Nowego Opola

2021.03.03 15:30

Druhowie z OSP Nowe Opole (pow. siedlecki) otrzymają od samorządu Mazowsza osiem kompletów ubrań specjalnych dwuczęściowych (kurtka i spodnie) oraz specjalistyczny sprzęt. Jutro Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa spotka się ze strażakami i przekaże im wyposażenie.

więcej o: Samorząd Mazowsza doposaży strażaków z Nowego Opola

Zaproszenie - Samorząd Mazowsza rusza z programami wsparcia. W puli blisko 250 mln zł!

2021.03.03 10:25 , aktualizacja: 2021.03.03 10:31

Nowe samochody dla mazowieckich OSP, remonty dróg, strażnic, stacje meteorologiczne, obiekty sportowe, inicjatywy sołectw i działkowców – lista przedsięwzięć, które w tym roku będzie można zrealizować przy udziale środków z budżetu Mazowsza jest wyjątkowo długa. Właśnie ruszają nabory wniosków. Ich szczegóły w trakcie jutrzejszej konferencji prasowej przedstawią członkinie zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc oraz Janina Ewa Orzełowska.

więcej o: Samorząd Mazowsza rusza z programami wsparcia. W puli blisko 250 mln zł!

Informacja prasowa - Samorząd Mazowsza rusza z programami wsparcia. W puli jest blisko 250 mln zł!

2021.02.25 11:35 , aktualizacja: 2021.02.25 13:01

Nowe samochody dla mazowieckich OSP, remonty strażnic, stacje meteorologiczne, obiekty sportowe, inicjatywy sołectw i działkowców – lista przedsięwzięć, które w tym roku będzie można zrealizować przy udziale środków z budżetu Mazowsza jest wyjątkowo długa. Właśnie ruszają nabory wniosków. Ich szczegóły w trakcie jutrzejszej konferencji prasowej przedstawi marszałek Adam Struzik.

więcej o: Samorząd Mazowsza rusza z programami wsparcia. W puli jest blisko 250 mln zł!

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.