Zaproszenia

Zaproszenie - Będzie taniej i ekologiczniej. Zmiany w Szpitalu Powiatowym w Sochaczewie dzięki funduszom europejskim

2021.06.11 11:30 , aktualizacja: 2021.06.11 11:42

Termomodernizacja budynków szpitala to nie tylko oszczędność, ale i większe wykorzystanie energii odnawialnej. Inwestycja będzie możliwa dzięki decyzji zarządu województwa mazowieckiego o dofinansowaniu w ramach programu regionalnego. Wsparcie z UE wyniesie ponad 3,3 mln zł. Projekt otrzymał dofinansowanie w ramach Działania 4.2 Efektywność energetyczna. Za wdrażanie Funduszy Europejskich odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

więcej o: Będzie taniej i ekologiczniej. Zmiany w Szpitalu Powiatowym w Sochaczewie dzięki funduszom europejskim

Zaproszenie - 56 projektów w powiecie węgrowskim ze wsparciem samorządu Mazowsza

2021.06.10 11:50

Utworzenie terenu zieleni przy Przedszkolu nr 2 „Pod Słoneczkiem” w Węgrowie, remont strażnicy OSP Zalesie, zakup nowego lekkiego specjalnego samochodu ratownictwa technicznego z funkcją gaśniczą dla OSP Ruchna, budowa siłowni zewnętrznej w Kopciach czy Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Zarzetka – to tylko kilka z 56 przedsięwzięć w powiecie węgrowskim, których realizacja jest możliwa dzięki wsparciu samorządu województwa. Wysokość dotacji z budżetu Mazowsza wynosi prawie 4,2 mln zł.

więcej o: 56 projektów w powiecie węgrowskim ze wsparciem samorządu Mazowsza

Zaproszenie - Międzyleska ginekologia na miarę XXI wieku

2021.06.09 15:15

Nowa jakość i komfort w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym. Zakończył się gruntowny remont oddziałów ginekologiczno-położniczego oraz noworodkowego wraz z intensywną terapią noworodka. Dzięki modernizacji są to dziś najnowocześniejsze oddziały w Polsce. Na realizację inwestycji samorząd województwa mazowieckiego przeznaczył blisko 27 mln zł.

więcej o: Międzyleska ginekologia na miarę XXI wieku

Zaproszenie - 49 projektów w powiecie wyszkowskim ze wsparciem samorządu Mazowsza

2021.06.09 14:05

Urządzenie skweru w Niegowie, remont strażnic OSP Brańszczyk i OSP Słopsk, zakup nowego lekkiego specjalnego samochodu ratownictwa technicznego z funkcją gaśniczą dla OSP Somianka, termomodernizacja budynku OSP Udrzyn, remont i wyposażenie budynku komunalnego w Knurowcu, zagospodarowanie placów zabaw w Skorkach oraz przy szkole w Woli Mystkowskiej – to tylko kilka z 49 przedsięwzięć w powiecie wyszkowskim, których realizacja jest możliwa dzięki wsparciu samorządu województwa. Wysokość dotacji z budżetu Mazowsza wynosi ponad 1,1 mln zł. Dodatkowo gmina Rząśnik otrzyma unijne wsparcie w wysokości blisko 439 tys. zł w ramach PROW 2014-2020 na rozbudowę stacji uzdatniania wody w Starym Lubielu.

więcej o: 49 projektów w powiecie wyszkowskim ze wsparciem samorządu Mazowsza

Zaproszenie - Szkoły z subregionu ostrołęckiego ze wsparciem samorządu Mazowsza

2021.06.09 13:35

Nowe komputery, specjalistyczne oprogramowanie, szkolenia dla nauczycieli i uczniów – to jedne z efektów mazowieckiego programu przygotowania szkół do nauczania zdalnego. Bierze w nim udział 236 placówek z całego Mazowsza. 10 czerwca członek zarządu województwa Elżbieta Lanc odwiedzi szkoły z powiatów ostrołęckiego i ostrowskiego biorące udział w projekcie.

więcej o: Szkoły z subregionu ostrołęckiego ze wsparciem samorządu Mazowsza

Zaproszenie - Ponad 140 projektów w powiatach łosickim i siedleckim ze wsparciem samorządu Mazowsza

2021.06.08 12:35

Modernizacja Skweru Niepodległości w Siedlcach, budowa chodnika w Czuchowie, inwentaryzacja indywidualnych źródeł ciepła na terenie Miasta i Gminy Łosice czy przebudowa drogi gminnej w miejscowości Ruda oraz zakup nowego samochodu ratownictwa technicznego dla OSP Niemojki – to tylko kilka ze 141 przedsięwzięć w powiatach łosickim i siedleckim, których realizacja jest możliwa dzięki wsparciu samorządu województwa. Wysokość dotacji z budżetu Mazowsza wynosi prawie 3,9 mln zł. W środę umowy w tej sprawie podpiszą członkinie zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska i Elżbieta Lanc oraz beneficjenci.

więcej o: Ponad 140 projektów w powiatach łosickim i siedleckim ze wsparciem samorządu Mazowsza

Rozbudowa sieci wodociągowej w gminie Mirów ze wsparciem samorządu Mazowsza

2021.06.08 11:05

Już niebawem dzięki wsparciu samorządu Mazowsza w wysokości 1 mln zł na terenie gminy Mirów zostanie rozbudowana i zmodernizowana sieć wodociągowa. W czwartek umowę w tej sprawie podpiszą wicemarszałek Rafał Rajkowski oraz wójt gminy Mirów – Artur Siwiorek.

więcej o: Rozbudowa sieci wodociągowej w gminie Mirów ze wsparciem samorządu Mazowsza

Zaproszenie - Nowe centrum integracji społecznej w Policznie ze wsparciem samorządu Mazowsza

2021.06.07 12:30

Już niebawem dzięki wsparciu samorządu Mazowsza w wysokości 2,7 mln zł w Policznie powstanie nowoczesny i wygodny budynek – miejsce do integracji społeczności lokalnej. W środę umowę w tej sprawie podpisze wicemarszałek Rafał Rajkowski oraz wójt gminy Policzna Tomasz Adamiec.

więcej o: Nowe centrum integracji społecznej w Policznie ze wsparciem samorządu Mazowsza

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.